O nás

Spoločnosť InLine s.r.o. bola založená v roku 2004 s víziou vytvárať sofistikované, moderné prostredia, ktoré sú živé, trvalé a autentické v každom zmysle. Sme spoločnosť poskytujúca komplexné služby v oblasti špičkovej architektúry a interiérového dizajnu na Slovensku a v našich realizáciách sa odráža vášeň pre autenticitu a silná inšpirácia v prírode.
Zaoberáme sa kompletným návrhom objektov rôzneho druhu a ich následnou realizáciou vrátane vybavenia interiérov. Naše služby siahajú od prvotného predvídania koncepcií a programovej analýzy cez stavebné dokumenty až po správu stavby. Pri tvorbe zohľadňujeme požiadavky klienta, kde hľadáme rovnováhu medzi jeho potrebami, možnosťami a taktiež okolitým prostredím, v ktorom sa daný projekt bude nachádzať. Ceníme si vzťahy, ktoré budujeme so svojimi klientmi a uvedomujeme si zodpovednosť vplyvu našej práce na ich každodenný život a okolie. Aj preto je našou misiou tvoriť autentické, inovatívne a praktické riešenia.

Variabilita architektonických služieb

S dôrazom na prírodu a jej charakter sa naša spoločnosť špecializuje najmä na montované drevostavby z fínskeho dreva. Kombinovaním moderných prírodných materiálov súčasným a nadčasovým spôsobom im priznávame nový potenciál.
Okrem montovaných domov sa v našom portfóliu nachádzajú aj bytové výstavby, zariadenia občianskej vybavenosti či urbanistické projekty. Zaoberáme sa aj rekonštrukciou a riešeniami interiérov, ktoré spracovávame a realizujeme v rôznych rozsahoch. Každý návrh je výzvou zlepšiť prostredie pre život a vytvoriť priestor s jedinečnou atmosférou.
Spolupráca s poprednými tatranskými hotelmi a odvážnymi investormi naplnila naše portfólio unikátnymi projektmi – zahŕňajúcimi tradičné poctivé remeselné spracovania materiálov, horský pôvab a inšpiráciu v krásnej slovenskej prírode. Klientom tak poskytujeme priestory, ktoré sú funkčné, svieže a jedinečné ich vlastnosťami.
Naša spoločnosť má skúsenosti a kompetencie viesť váš projekt od prvej ideovej skice cez všetky vypracovania projektovej dokumentácie, vybavenia stavebného povolenia, detailnej realizácie až po finálne odovzdanie stavby. 

Ing. arch. Lýdia Janíková – hlavný architekt

Ing. Martin Brejčák – projektový manažér

Ing. arch. Tomáš Heinsch – junior architekt

Spoločne s celým tímom InLine s.r.o. tvoríme stavby a priestory, ktoré sú skutočným odrazom klientov, ktorí v nich žijú
a zároveň prinášame do projektov aj dušu a jedinečnosť i náš charakteristický rukopis.

KVALITNÉ MATERIÁLY A NADČASOVÉ RIEŠENIA

Hlavná architektka Inline s.r.o. Lýdia Janíková je známa svojou výraznou inšpiráciou v prírode a využívaním prírodných materiálov. Vytvára kontinuálne, svetlom naplnené a priestranné prostredia, ktoré sa nesnažia prírode dominovať. Naopak, sú jej citlivou súčasťou ako po architektonickej stránke, tak i po stránke trvalej udržateľnosti. Kladie dôraz na nadčasovosť, pričom dbá na funkčnosť a estetickú hodnotu. Svoje 20-ročné skúsenosti v oblasti architektúry s vášňou premieta do každého projektu. Dokáže nájsť kompromis a prispôsobiť návrh lokalite a legislatívnym požiadavkám, a tým dosiahnuť optimálne riešenia.

Charakteristické je pre ňu použitie dreva, kameňa, prírodných materiálov a veľkých presklených plôch. V projektoch kladie dôraz na vzdušnosť priestoru, prináša množstvo pôsobivých detailov s nápaditým prevedením. V interiérovej tvorbe presadzuje jedinečné spájanie netradičných riešení, rôznych materiálov a ich štruktúry. Jej originálnosť, individuálny prístup a vyššia spoločenská hodnota jej projektov je významným prínosom pre súčasnú architektúru. 

Odkiaľ čerpáte inšpiráciu pre svoju prácu?

Precestovala som mnohé krajiny a práve cestovanie otvára nové podnety a inšpiruje ma k vnímaniu mojej práce z rôznych uhlov. Ak ide o riešenie interiéru, inšpiráciou je aj samotný majiteľ domu, pretože je veľmi dôležité vnímať jeho pocity a podchytiť podstatu toho, čo považuje za estetické, aký životný štýl preferuje. Rada pracujem s kvalitnými materiálmi a snažím sa do svojej práce pretaviť nadčasovosť. Veľmi dôležitou súčasťou je tiež vdýchnutie duše interiéru. Spojenie materiálov, doplnkov a dekorácií, vplyv majiteľov na interiér a môj rukopis, ktorý do jeho stvárnenia vkladám, by mali byť v úplnej harmónii.

Čo vás na práci architektky najviac napĺňa?

Snažím sa sledovať najnovšie trendy, vyberať kvalitné a odolné materiály. Práca, ktorú mám je mojim životným štýlom aj koníčkom. Páči sa mi, že sa musím stále rozvíjať, hľadať nové trendy a inšpirácie, vnímať predstavy a štýl, ktorý preferujú klienti a následne realizovať projekt so zohľadnením všetkých týchto atribútov. Mám radosť aj z toho, že naša spoločnosť INLINE s.r.o. je tím šikovných ľudí, ktorí dokážu realizovať naozaj veľkolepé projekty.

Ktoré projekty považujete za najzaujímavejšie?

Špecializujeme sa na projekty a stavby, ktoré charakterizujú využitie materiálov vyššej kvality. Množstvo projektov spoločnosť INLINE s.r.o. realizuje už od urbanistických štúdií. Patrí medzi ne napríklad golfový rezort Black Stork vo Veľkej Lomnici, či rôzne rekreačné objekty, hotely, SPA rezorty či individuálna výstavba. Máme za sebou viac než 100 realizovaných projektov, najmä v oblasti Vysokých Tatier, v portfóliu nájdete aj realizáciu hotelov, wellness, spa a interiérov, ale aj historické objekty. Veľmi ma baví aj interiérový dizajn, takže ako spoločnosť dokážeme poskytnúť komplexné služby od urbanistickej štúdie cez výstavu až po zariadenie interiéru.

Aké materiály uprednostňujete?

Počuli ste už o terapii drevom? V interiéroch spätých s týmto prvkom bude jeho všadeprítomná vôňa nezameniteľná a pôsobivá. Ak sa stavba nachádza v horskom prostredí citlivo kombinujem prírodné materiály s exteriérom. Pri realizácií v mestách sa štýlovo neobmedzujem, ale zároveň sa snažím prispôsobiť danému prostrediu.

Naša filozofia

Rozumieme, že nechcete len stavať dom, ale tvoriť domov, že nehľadáte len návrh interiéru, ale predovšetkým vysnený priestor pre život a sebarealizáciu. Táto filozofia spolu so silným vzťahom k prírodnej architektúre, horskému dizajnu a materiálom ako drevo a kameň zhmotňuje našu tvorbu do pôsobivých drevodomov, murovaných stavieb , moderných chaletov a komerčných projektov. Každá z našich realizácií si zachováva pokoru k prírode, ktorá ide v ruka v ruke s materiálovou i estetickou hodnotou a požiadavkami našich klientov. Aj vaše predstavy o bývaní dokážeme preniesť do reality od návrhu až po komplexnú realizáciu na kľúč.