PROJEKT

Šarmantný byt s terasou s dušou rodinného domu

Na veľkorysom bytovom pôdoryse s výmerou 115 m2 sme vytvorili priestor, ktorý svojou dispozíciou pripomína bývanie v rodinnom dome. Aj v rušnom centre mesta, kde sa byt nachádza, si tak môžu majitelia užívať vidiecky pokoj a súkromie. Túto ideu k dokonalosti doviedla 90 m2 veľká terasa, ktorá plnohodnotne supluje úlohu záhrady.

Priestor vznikol ako nadstavba (holostavba) osadená na pôvodnú stavbu, pričom v našej réžii sa realizoval nový návrh dispozície, interiérového dizajnu i záhradných prvkov. Interiér v sebe implikuje otvorenú dispozíciu obývacej izby, kuchyne a jedálne. Súkromnú časť tvorí spálňa, kúpeľňa a šatník. Myšlienku prenesenia kúska prírodného prostredia zhmotnilo využitie masívnych drevených podláh, ktoré tvorili bázu ďalších dizajnových prvkov. Tie sa taktiež opierali o prírodné materiály, či už to bol nábytok zhotovovaný presne na mieru, textílie a umelecké prvky. Všetko vybraté s ohľadom na trvácnosť a hodnotu architektúry.

Šarmantný pátos dodala spoločenskej časti vybraná tlmená paleta naturálnych tónov, ktorá prirodzene prechádza aj na záhradný nábytok a vybavenie. V kombinácií s bujnou zeleňou, trávnikom a dláždením tak dostala terasa výraz skutočnej vidieckej záhrady.

Typ stavby

murovaná

Rozloha

115 m2

Počet podlaží

1

Počet izieb

5

Počet kúpeľní

1

Domáce spa

nie

Garáž

nie