PROJEKT

Moderný dom z tradičných materiálov s kráľovskou rozlohou

Projekt stavby bol navrhnutý pre okolie mestského prostredia a zároveň na dosah od okolitej prírody. Veľkorysá rozloha pozemku nám dávala veľkú mieru slobody pri modelovaní dispozícií a úprave jednotlivých miestností, pričom sme brali do úvahy aj situovanie pozemku vzhľadom na svetové strany a taktiež princípy feng-shuei.

Celá stavba je z masívnych nesadavých trámov z fínskeho dreva, kombinovaná s murovanými časťami, ktoré sú obložené kameňom, čím sa dosiahol surový a prírodný vizuál. Veľkoformátové okná s trojsklom s hliníkovými profilmi prepájajú interiér s exteriérom a minimálne rámy odhmotňujú priečelia stavby, maximalizujú výhľady a denné svetlo. Honosný vstup do domu s predsadenými múrmi obloženými kameňom vytvára dokonalú intimitu od okolitých objektov.

Vstup presvetlený z oboch strán ústi do foajé, ktorému dominuje obrovské schodisko. Prvý dojem umocňuje vizuálny aj taktilný kontrast dreva a skla. Vo vstupnej hale, ktorá zároveň slúži ako konektor dennej a nočnej časti, sú umiestnené sochy, kamenné súsošia, reliéfy a obrazy. Tie sú nevyhnutným elementom interiéru, keďže majiteľ má hlboký vzťah k umeniu. Sú navrhnuté tak, aby korešpondovali s použitými prírodnými materiálmi. Aj v interiéri dominuje drevo, kameň, sklo či koža, pričom boli vybraté s ohľadom na čo najvyššiu kvalitu a maximálnu estetiku.

Okrem toho sa na prízemí nachádza aj obývačka s kuchyňou s otvorenou dispozíciou, ktorá sa dá podľa potrieb uzatvárať. Nachádza sa tu aj veľkolepý kozub a pec na pizzu. Nočná časť na prízemí je riešená tak, aby domáci mali samostatnú spálňu so šatníkom a dvoma saunami v malom spa s výhľadom do záhrady s vírivkou a bazénom. Súčasťou prízemia je aj pracovná časť. Na poschodí, nad spodnou dennou časťou, je obrovská terasa s preskleniami, ktoré spoločne zabezpečujú upokojujúce výhľady na okolitú prírodu a les.

Vonkajšie terasy sú osadené sedačkami vytvorenými na mieru. Garáž a hospodárska časť je riešená samostatne. Súčasťou exteriéru je aj bazén s protiprúdom.

Typ stavby

kombinovaná (drevo, murovaná)

Rozloha

340 m2 (s terasami 450 m2)

Počet podlaží

2

Počet izieb

4

Počet kúpeľní

1

Domáce spa

Áno

Garáž

áno (samostatná)