PROJEKT

THERME TATRY

Pri navrhovaní projektu kúpeľov v horskom prostredí Therme Tatry sme precestovali viacero kúpeľov v horských oblastiach, ktoré majú svoje jedinečné charakteristiky. Pri tvorbe projektu sa analyzovalo celé prostredie z hľadiska topografie a perspektív a prizvaných bolo viacero odborníkov k otázkam maximalizácie rozloženia a využitia tepla z termálneho vrtu.

Areál kúpeľov má vynikajúce vizuálne spojenie s okolitými horskými scenériami, čo opäť určilo dušu projektu. Architektonický návrh je postavený na koncepcií prírodného dizajnu a je charakteristický originálnym rukopisom. Citlivé vsadenie projektu do okolia zabezpečili veľké presklené plochy situované tak, aby podporili maximalizáciu prírodných výhľadov. O kontinuitu interiéru a exteriéru sa postaralo vznešené využitie dreva, kameňa a neutrálna farebná paleta na každom detaile dizajnu. Vznikol tak podmanivý súčasný minimalistický priestor bez rušivých elementov s dušou horského štýlu, ktorý dokonale dopĺňa ideový zámer projektu – relax, uvoľnenie a oddych.

Keďže sa jedná o rodinný typ kúpeľov, významným aspektom bol návrh vonkajších vyhrievaných bazénov a exteriéru. Vnútornému vybaveniu dominuje bazén s barom, samozrejmosťou sú vodné atrakcie a vírivky. Mimoriadnu pozornosť sme venovali aj priestorom určeným pre relax, masáže a ďalšie SPA procedúry, na poschodí je navrhnutá oddychová časť s relaxačnou zónou. Súčasťou projektu je aj reštaurácia s veľkými terasami, posedením a priestorom na opaľovanie. Všetky priestory sú pritom strategicky navrhnuté tak, aby sa naplno využil potenciál výhľadov na okolité tatranské končiare.