PROJEKT

Kamenný bungalov rešpektujúci okolitú prírodu

Projekt jednopodlažného kamenného bungalovu sa opiera o dva princípy – úctu k tradičnému stavebníctvu a pokoru k prírode. Situovanie na hranici lesa kopírujúce povahu pozemku citlivo rešpektuje krajinu a vyvoláva dojem, že stavba vyrastá z členitého terénu. Súlad je dosiahnutý na jednej strane konštrukčným riešením, na strane druhej aj zvolenými materiálmi. Kombinácia dominantného kameňa s drevom a veľkými kontrastnými hliníkovými oknami spĺňa požiadavky na vysoko kvalitné a estetické materiálne hodnoty.

Holistický charakter stavby podčiarkuje monumentálny vstup a členité usporiadanie budovy. Masívna, rovnako členitá strecha, je čiastočne presklená. Spolu s veľkými, klasicky vyrezávanými okennými portálmi prepájajú interiér s exteriérom a rámujú výhľady na okolie i oblohu. Okrúhle okná s vitrážami zas lámu slnečné svetlo a vytvárajú v interiéri vizuálne divadlo.

Interiér je členený na spoločenskú (dennú) časť, ktorú tvorí kuchyňa prepojená s obývacou izbou a jedálenskou časťou. Dizajnovým momentom interiéru je štýlový závesný kozub. Spojenie s prírodou podčiarkuje panoramatický výhľad na terasu. Nočná časť je tvorená dvoma spálňami a komfortnou kúpeľňou so zapustenou jacuzzi.

Typ stavby

kamenná

Rozloha

220 m2

Počet podlaží

1

Počet izieb

4

Počet kúpeľní

1

Domáce spa

Nie

Garáž

áno