PROJEKT

Fínsky zrub v slovenskom štýle

Na pozemku o rozlohe 742 m², v blízkosti golfového rezortu, vznikla na pozadí tatranskej panorámy pozoruhodná stavba. Ideu majiteľa sme zhmotnili prostredníctvom masívnych lepených hranolov z fínskej borovice. V kombinácii so sklom a kameňom vytvára na fasáde fascinujúce detaily, ktoré dodávajú stavbe punc jedinečnosti a osobitosti. Materiály použité v exteriéri možno nájsť aj pri vnútorných obkladoch, čo zabezpečuje integritu projektu. 

Pridanú hodnotu predstavuje mimoriadny interiér, kde sme sa snažili kombinovať rôzne materiály, a tým dosiahnuť úplne iný efekt ako pri tradičných drevostavbách. K slovu sa tak dostalo vo veľkej miere aj sklo či kov, čím sme vytvorili taktilný kontrast povrchov a dosiahli skutočný vizuálny unikát. Priestranná katedrálová vstupná hala s juhozápadnou presklenou stenou, ktorá v tejto časti dosahuje výšku cca 10 metrov zabezpečuje interiéru dostatok prirodzeného svetla. Veľkoformátové okná všeobecne podporujú solárny zisk domácnosti, pričom pre zachovanie dreveného charakteru stavby bol použitý drevený profil. Celkovú atmosféru ešte dotvára horiace drevo v kamennom krbe, ktorý dispozične predeľuje presklenú stenu a spríjemňuje pohľad na okolitú krajinu.

Vyspelosť stavby v kontexte ekológie je zabezpečená nielen prostredníctvom použitých materiálov, ale aj inteligentným systémom Niko Home Control, ktorý dáva majiteľom domu v každom momente prehľad o spotrebe energie. Individualitu v tomto smere projektu dodáva aj špecifické technologické zariadenie, na ktorého návrhu a realizácii sa podieľal sám majiteľ. Ide o domácu elektráreň so schopnosťou poskytnúť domácnosti absolútnu energetickú sebestačnosť.

Typ stavby

drevená

Rozloha

190 m2

Počet podlaží

2

Počet izieb

4

Počet kúpeľní

3

Domáce spa

nie

Garáž

áno