PROJEKT

Vidiecka nostalgia v centre hlavného mesta

Čaro ospalého francúzskeho vidieka sa netradične ukrýva za fasádou budovy v centre starého mesta Bratislavy v byte o rozlohe 72 m2. Bol navrhnutý s dôrazom na túžbu majiteľky vytvoriť prechodné romantické bývanie s typickou atmosférou Provensálska. Obe požiadavky sa skĺbili do jedinečného projektu, ktorý dýcha noblesou, jemnosťou a ženským šarmom. Keďže byt bol v pôvodnom stave, realizácia zahŕňala dispozičné zmeny a kompletnú renováciu od podlahy až po strop.

Dispozične je byt riešený prostredníctvom prepojenia kuchyne, obývacej izby a jedálenskej časti. Plocha spálne bola zmenšená, aby sa vytvoril priestor pre kotol a technické zariadenie bytu. Dominantou bytu je remeselná kuchynská linka s umelecky kovanými úchytkami a patinou. Typická nostalgia provensálskych interiérov je tu prítomná na nábytku, zárubniach a dverách vyhotovených z dreva získaného zo storočnej stodoly.

Vzácnym historickým prvkom interiéru je tiež drevený trám situovaný na pomedzí kuchyne a obývačky, ktorý sme sem nechali doviesť z dvesto rokov starého zrubu. Rázovitý vidiecky charakter je priznaný aj kúpeľni s voľne stojacou vaňou a veľkoformátovým obkladom. Každý prvok dizajnu, či už sú to obrazy od maliara Vladislava Hasalu, mosadzné svietniky, lampáše, originálne ľanové obrusy, pavučinkové záclony, ale aj solitéry v spálni (najmä honosný luster a nadrozmerné zrkadlo s patinovaným rámom) boli vyberané citlivo, tak aby celistvosť dizajnového zámeru priviedli k dokonalosti.

Typ stavby

Murovaná

Rozloha

72 m2

Počet podlaží

0

Počet izieb

2

Počet kúpeľní

1

Domáce spa

nie

Garáž

nie