PROJEKT

Romantický bungalov z nesadavých trámov s majestátnym exteriérovým kozubom

Bungalov z fínskeho dreva z nesadavého trámu s adekvátnou rozlohou 150 m2 má pôdorys ukotvený na lukratívnom pozemku v blízkosti Vysokých Tatier tak, aby ponúkal z jednej strany intímne výhľady na tatranskú prírodu a zároveň expanzívny výhľad priamo na golfovú jamku. Na vonkajšej terase s mohutným exteriérovým krbom, ktorá objíma pôdorys domu v tvare L, tak môžu majitelia pri popíjaní vína prežívať golfovú atmosféru z tesnej blízkosti.

Veľké presklenia opäť raz zmazávajú pomyselnú hranicu medzi panenskou prírodou a obytným priestorom. Ten je riešený v štýle loftu. Vznikol tak priestor so vzdušným odľahčeným objemom, ktorý aj prízemnému bungalovu prepožičal honosnosť poschodových stavieb. Kráľovnou dispozície je obývačka spojená s jedálňou a kuchyňou, ktorej dominuje obojstranný kamenný kozub.

Nočnú časť tvorí hlavná spálňa s autonómnou kúpeľňou a dve menšie spálne so spoločnou kúpeľňou. Nachádza sa tu tiež samostatná toaleta a kotolňa. Šatníky sú do interiéru zakomponované tak, že tvoria jeden celok po celej výške priestoru, aby nenarušili zámer otvorenej dispozície. Drevo je priznané v plnej kráse v celom interiéri vrátane kúpeľní. Ako kontrastný prvok bol využitý kameň v rovnakom dekóre ako na priečelí fasády
Súčasťou stavby je tiež veľký prístrešok pre auto a menší sklad.

Typ stavby

drevostavba

Rozloha

150 m2

Počet podlaží

1

Počet izieb

4

Počet kúpeľní

2

Domáce spa

nie

Garáž

nie