PROJEKT

Projekt s kamenným komínom, guľatinou a kameňom

Výrazný projekt domu s rozlohou 260 m² je jedinečný svojim vizuálnym i konštrukčným stvárnením. Zámerom nebolo len dopĺňať existujúcu panorámu, ale tvoriť ju. Aj preto bolo zvolené konštrukčné riešenie, ktoré zámerne zvýrazňuje kontrastný charakter projektu – murovaná nesadavá časť obložená kameňom je kombinovaná so sadavou drevenou časťou z guľatiny a cédrového dreva. Variovaním týchto stavebných prvkov sme dosiahli odsadenú konštrukciu.

Centrálnu časť interiéru tvorí mimoriadny otvorený priestor s galériou. Presklené hlavné priečelie domu smerujúce na terasu zabezpečuje interiéru dostatok prirodzeného svetla. V pravej drevenej časti sa nachádza kuchyňa so samostatnou pizza pecou a jedálenskou časťou, v ľavej murovanej časti zas bazén a rodinná kúpeľňa. Nad bazénovou časťou sa nachádza veľká terasa, ktorá dodáva výhľadom na okolie novú perspektívu. Poschodie v sebe implikuje nočnú časť interiéru a je dispozične rozdelené na dve veľké izby so spoločnou kúpeľňou.
Sedlová strecha s vikiermi nie je v tomto prípade len pomyslenou, ale aj doslovnou korunou projektu. Zdobí ju výrazná guľatina, ktorá sa nachádza v priečelí stavby a rozsiahle presklené plochy. Strešná konštrukcia čiastočne prekrýva vonkajšiu terasu a chráni ju pred nepriazňou počasia. Vďaka členitej dispozícii sú dominantné múry v hlavnej hale i kozub zošikmené, čo terase i fasáde dodáva unikátny kolorit. Nachádza sa tu aj exteriérový kombinovaný krb určený na grilovanie.

V protiklade s hegemónnym celistvým skleneným priečelím, okná v bočných traktoch majú predelové mriežky a podtrhujú romantický domácky štýl.

Typ stavby

kombinovaná (drevená + murovaná)

Rozloha

260 m2

Počet podlaží

2

Počet izieb

4

Počet kúpeľní

2

Domáce spa

áno

Garáž

nie