PROJEKT

Murovaná stavba s kameňom

Rustikálny šarm a jedinečný štýl dodáva tejto murovanej stavbe najmä fasáda obložená horizontálne umiestneným teakovým drevom a surovým kameňom. Tieto čisto prírodné materiály potom v kombinácií s betónovou strechou a zábradliami z pozinkovaného plechu s motívom plesnivca vytvárajú príťažlivý vizuálny kontrast, ale zároveň zachovávajú neutralitu voči prirodzenému okolitému kontextu. Stavbu sme zabezpečili od projektu až po jej realizáciu na kľúč.

Dom je zaujímavý svojím krížovým pôdorysom. Okolo celej stavby sa nachádzajú terasy, ktoré akcentujú atypickú orientáciu na všetky svetové strany krásnymi výhľadmi na priľahlé golfové ihrisko a prírodu Vysokých Tatier. Vstupný priestor je prekrytý balkónom, ktorý stojí na štyroch kamenných stĺpoch a zabezpečuje vstupu potrebnú intimitu. Všetky terasy aj balkón sú krásne podsvietené, čo fasáde i exteriéru dodáva nový rozmer.

Dizajn interiéru zodpovedá vonkajšiemu dizajnu fasády, ale mení rytmus, keď materiálovú dominanciu preberá kameň. Hegemónnym prvkom je najmä kamenný krb, ktorý na seba berie úlohu centrálneho prvku interiéru. V spodnej časti stavby sa nachádza spoločenský priestor tvorený štandardne obývacou izbou a kuchyňou spojenou s jedálňou. Súkromnú časť prízemnej dispozície tvorí spálňa a kúpeľňa. Poschodie je dispozične delené na tri izby a dve kúpeľne.

Priznané sú podhľady stropov – drevená trámová konštrukcia – čím sa vytvára nielen atraktívny dekoratívny prvok, ale zároveň táto otvorená dispozícia zaručuje výraznú vzdušnosť priestoru.
V exteriéri sa nachádza taktiež samostatná garáž so skladovým priestorom, spojeným s altánkom s vonkajším grilom a posedením.

Typ stavby

drevostavba

Rozloha

115 m2

Počet podlaží

prízemie + podkrovie

Počet izieb

5

Počet kúpeľní

3

Domáce spa

nie

Garáž

nie