PROJEKT

Monumentálna drevostavba z guľatiny s pôdorysom v tvare kríža

Pôdorys unikátneho projektu je definovaný plánom v tvare kríža, ktorý spája stavbu s jeho otvoreným okolím. Takýto architektonický zámer vytvoril dojem, že ani jedna strana domu neprevažuje nad ostatnými, čím sme dosiahli silnú interakciu medzi interiérom a exteriérom. Zvolený stavebný materiál – olejom ošetrená guľatina, ktorá je priznaná v exteriéri i interiéri dodáva projektu plastickosť a majestátnosť. Spolu s betónovou strechou synkretizujú kolorit projektu. Neobvyklý extrovertný vstup do podlubia zintenzívňuje dojem monumentality tejto drevostavby.

Vstupná chodba domu je lemovaná šatníkom a kúpeľňou a ústi do výnimočného otvoreného priestoru so vznešenou galériou. Jej ústredným momentom je hegemónny kozub obložený prírodným kameňom, ktorému sekundujú dve mnohoramenné kované svietidlá spustené zo stropu cez dve podlažia. Okrem toho sa v spodnej interiérovej časti nachádza kuchyňa so stredovým pultom a jedáleň. Dizajn interiéru vychádza zo štýlu country a na podporu tejto koncepcie sme využili kovové prvky (napríklad tepané zábradlie či osvetlenie). Na prízemí sa tiež nachádza spálňa a malé SPA.
Dispozícia poschodia je definovaná troma izbami a dvoma kúpeľňami, pričom každá izba disponuje balkónom s výhľadom na golfové ihrisko. Súčasťou exteriérového vybavenia je dvoj-garáž s odkladacím priestorom.

Typ stavby

drevostavba

Rozloha

240 m2

Počet podlaží

2

Počet izieb

6

Počet kúpeľní

3

Domáce spa

áno

Garáž

áno