PROJEKT

Rekreačný drevodom v obklopení ihličnanov

Projekt rekreačného domu z fínskeho dreva s rozlohou 105 m² je zastabilizovaný na rovinatom pozemku obklopenom bujnou ihličnatou vegetáciou, ktorá dotvára horský naturel okolia a zároveň vymedzuje limity projektu. Zámerom bolo vytvoriť pre majiteľov útočisko, kde by si mohli vychutnať súkromie a sviežu atmosféru. Táto idea bola podporená výberom materiálov na stvárnenie exteriéru i interiéru. Naturálna farebná schéma vytvorila objem, podporila holistický charakter stavby a dala vyznieť prvkom ako sú kamenné obklady na komíne a predsadených múroch terasy zabezpečujúcich dokonalé súkromie.

Dom pozostáva z prízemia a podkrovia. Prízemie tvorí obývacia izba s kuchyňou a jedálňou. Taktiež sa tu nachádza kúpeľňa a kotolňa. Poschodie je dispozične rozdelené na tri izby a dve kúpeľne, pričom k hlavnej spálni prislúcha aj priestranný balkón z časti prekrývajúci spodnú terasu. Všetky zariaďovacie prvky interiéru sú v modernom štýle. Strecha je osadená vikiermi, ktoré sú strategicky umiestnené nad spodnými oknami.

V zadnej časti domu sa nachádza priestor na grilovanie s posedením a jakuzzou. Súčasťou stavby je tiež prístrešok pre dve autá.

Typ stavby

drevostavba

Rozloha

105 m2

Počet podlaží

2

Počet izieb

5

Počet kúpeľní

3

Domáce spa

nie

Garáž

áno