PROJEKT

Moderný dom pre mladú rodinu z prírodných materiálov

Príjemný a priateľský dom bol navrhnutý s využitím prírodných materiálov – dreva a kameňa. Stavba je murovaná,  určená pre mladú rodinu, ktorá požadovala moderný dom poskytujúci súkromie a bezpečie. Aj z toho dôvodu boli použité materiály zvolené v tlmených odtieňoch, čo celému projektu dodáva súčasný distingvovaný dojem.

Zdanlivú antinómiu tvorí doplnenie kamenného obkladu a dreva modernými materiálmi. Využili sme hlavne titánzinok – na strechu a tiež ako orámovanie strechy a balkónu. Balkón zároveň tvorí aj tieniaci prvok vchodu a dodáva mu potrebnú intimitu, ktorá je umocnená podsvietením. V zadnej časti domu je strecha tri metre predsadená a vytvára prekrytie spodnej terasy. Vďaka tomu môže byť využívaná celoročne.

Konektormi interiéru a okolia sú na jednej strane vzhľadom k okoliu strategicky umiestnené okná, na strane druhej aj využitie rovnakých materiálov v exteriéri i vo vnútri domu. Oba tieto aspekty opticky zjednocujú priestor a dodávajú mu na objeme. 

Spoločenská časť interiéru je chápaná takmer ako jeden súvislý koncept, kde hlavnú plochu tvorí jedáleň spojená s obývačkou a kuchyňa a jej dominantou je priestorový kozub. Nachádza sa tu tiež funkčná časť domu – veľký šatník, kotolňa a práčovňa.  Na poschodí sú umiestnené tri izby a dve kúpeľne. Stropy v interiéri sú masívne. Priznali sme sedlovú strechu, ktorá tak vytvára príťažlivé podhľady pre celý interiér.

Typ stavby

kombinovaná (drevo, kameň)

Rozloha

105 m2

Počet podlaží

1 + podkrovie

Počet izieb

5

Počet kúpeľní

3

Domáce spa

nie

Garáž

nie