PROJEKT

Drevostavba z guľatiny z Drevodomu Rajec

Úlohou bolo v tomto prípade zmeniť už rozpracovaný projekt. Prostredníctvom pridania veľkých okenných portálov do existujúcej fasády sme dopriali interiéru viac denného svetla a prirodzené prepojenie s exteriérom. Z hľadiska statiky sa museli vyriešiť detaily a spoje konštrukcie. Materiály boli vybraté veľmi citlivo s ohľadom na ich farebnosť, estetické i kvalitatívne vlastnosti. Jednotná farba a textúra umocnila prírodný ráz projektu. V interiéri dominujú najmä obklady z kartáčovaného dreva, ktoré sa dokonale dopĺňajú s guľatinou priznanou na vnútorných stenách a strope. Objem interiérovej dispozície sa otvoril vertikálne i horizontálne takým spôsobom, aby sa do priestoru vniesol znovu pocit rovnováhy a maximalizoval sa jeho komfort i funkčnosť.

Dominantou interiéru v našom poňatí sa stala centrálna galéria s posedením pri dizajnovom elektrickom obojstrannom krbe. Kozub je zároveň prepojený s komínom vedeným zdola a vytvára týmto spojením originálny dizajn. Osvetlenie je riešené prostredníctvom svietidla v tvare obruče. Je spustené z vrchného poschodia a krásne osvetľuje oba priestory. Presklenie galérie smeruje na terasu a vonkajšie ohnisko.

Integráciu prízemia a poschodia má na starosti vysunuté moderné schodisko s autonómnou konštrukciou na mieru. Vnútorný kamenný obklad korešponduje s tým v exteriéri. Všetky prvky sme veľmi starostlivo zladili a pozornosť sa sústredila aj na detaily – všetky kovania sú prácou umeleckých kováčov, rovnako tak i svietidlá boli vyrobené ručne na mieru.
Na prízemí sa okrem galérie nachádza spálňa so samostatnou kúpeľňou a prepojením na vonkajšiu jakuzzu a exteriérovú sprchu.

Typ stavby

drevená

Rozloha

200 m2

Počet podlaží

2

Počet izieb

4

Počet kúpeľní

5

Domáce spa

Áno

Garáž

áno