PROJEKT

Drevostavba z fínskeho dreva zo sadavých trámov

Štruktúru a koncepciu realizácie opäť určuje jej charakter drevostavby. Ušľachtilé fínske drevo spracované do sadavých trámov je použité na väčšinu vstavaných prvkov. Drevené steny prenikajú dovnútra rodinného domu a sú neustále viditeľné, čo vytvára vizuálny kontrast s moderným zariadením interiéru. Tak, ako pri väčšine našich realizácií, ani v tomto prípade nebolo cieľom dominovať nad prírodou.

Práve naopak, stavba je vsadená do okolitej prírody s pokorou a dbá na neutralitu prírodného kontextu pri zachovaní kvality architektúry. Veľké okenné portály s drevenými rámami s bezpečnostným trojsklom zachytávajú krajinné scenérie v interiéri.

Konštrukčne pozostáva drevostavba z prízemia a podkrovia. Spodnú obytnú časť tvorí obývacia izba, kuchyňa, jedáleň a spálňa s kúpeľnou. Otvorenú integráciu exteriéru a interiéru zabezpečujú francúzske posuvné okná. Ústia na terasu s hegemónnym vonkajším krbom, ktorý sa stará o príjemný oddych vo vonkajšom prostredí aj v chladnejšom počasí. V zadnej časti je navrhnutý aj samostatný domček. Na poschodí sa nachádzajú dve izby a kúpeľňa. Priečelia vrchnej časti sú rovnako poznačené veľkými presklenými plochami, ktoré odhaľujú pôsobivé výhľady z novej perspektívy.

Typ stavby

drevostavba

Rozloha

95 m2

Počet podlaží

1 + podkrovie

Počet izieb

5

Počet kúpeľní

2

Domáce spa

nie

Garáž

nie