PROJEKT

Drevostavba z fínskeho dreva v modernom dizajne

Moderná drevostavba zo sadavého trámu s rozlohou 120 m2 je vsadená do okolitého živelného prostredia ako solitér. Obrysy stavby sú metaforickým odkazom na priamočiaru architektúru bez členenia pôdorysu s neutrálnym koloritom fasády, ktorá si ponecháva prirodzený charakter fínskeho dreva. Chráni ju ťažká betónová strecha.

Dispozícia prízemia pozostáva zo spojenej obývacej izby, kuchyne a jedálne, nad ktorými je otvorená galéria. Nad celým priestorom sa týči romantický luster spustený cez galériu nad sedenie a vizuálne mu sekunduje moderný kozub s kamenným obložením, rúrovým prieduchom a funkčnou francúzskou vložkou. V tomto prípade nie je hegemónnym prvkom, je umiestnený v rohu miestnosti, aby nedelil scenériu, ktorú priestoru ponúkajú veľkorysé okenné portály. Maximalizáciu výhľadov zabezpečujú aj sklenené zábradlia schodiska a galérie. Interiér stvárňuje moderné poňatie prírodného štýlu prostredníctvom maximálneho využitia svetlého dreva, čo podporuje čistotu dizajnu. Jednoduché čisté línie a monochromatická paleta sú podporené farebnými akcentmi. Pastelové farby svietidiel dotvárajú teplo priestoru a zelená sedačka na pozadí prírodnej scenérie dokonale zapadá do celkového kontextu. Z galérie na poschodí sa vstupuje následne do dvoch spální so samostatnými kúpeľňami.

Súčasťou spoločenského priestoru na prízemí je aj zimná záhrada s bezrámovou odľahčenou konštrukciou, ktorá podporuje bezbariérové priame spojenie s exteriérmi a zároveň je spojená aj s halou bez straty sociálnej integrácie týchto dvoch častí.

Exteriér i interiér si zachovávajú architektonickú kontinuitu prostredníctvom využitia úprimných línií a korešpondujúcich materiálov.

Typ stavby

drevostavba

Rozloha

120 m2

Počet podlaží

2

Počet izieb

4

Počet kúpeľní

2

Domáce spa

nie

Garáž

nie