PROJEKT

Drevostavba v horskom štýle s celoročnou terasou

Drevostavba z fínskeho dreva s adekvátnou rozlohou je situovaná v tichej lokalite s jednotnou architektúrou, ktorá sa nachádza v golfovom areáli v krásnom prostredí Vysokých Tatier. Stavba bola realizovaná na kľúč v horskom štýle, tak aby charakterovo bola v súlade s okolitým prostredím a brala do úvahy unikátnosť lokality z funkčného i estetického hľadiska. Vybrané materiály, farebnosť i dizajn podporujú vizuálnu homogénnosť a korešpondujú s okolitými objektmi.

Stavba je definovaná drevenými terasami, ktoré sa tiahnu pozdĺž obvodových stien. Na východnej strane časť terasy kryje trojmetrová predsunutá strecha, čím sa vytvoril komorný priestor pre celoročné posedenie, ktorého srdcom je vonkajší kozub. Drevené okná ponúkajú intímne výhľady na okolie a synkretizujú exteriér s interiérom.

Určujúcim prvkom interiéru sú taktiež prírodné materiály, najmä fínske drevo, ktoré tak šíri svoje prirodzené teplo do celého objemu stavby. Spodnú časť tvorí otvorený priestor s obývačkou a kuchyňou s veľkou galériou, ktorého dominantou je ústredný kozub akcentujúci horský naturel domu. Zároveň sa tu nachádza aj nočná časť so spálňou pre majiteľov a kúpeľňa. V hornej časti sa nachádza galéria, z ktorej sa vstupuje do dvoch samostatných izieb so spoločnou kúpeľňou.
K domu prináleží samostatná garáž pre 2 autá a golfové autíčko.

Typ stavby

drevostavba

Rozloha

140 m2

Počet podlaží

1 + podkrovie

Počet izieb

4

Počet kúpeľní

3

Domáce spa

Nie

Garáž

áno (samostatná)