PROJEKT

Drevostavba s podmanivými výhľadmi a impozantnou galériou

Drevostavba s rozlohou 380 m2 ponúka majiteľom pôžitky moderného domu s hlbokými vzťahmi k prírode a ľahkým dopadom na životné prostredie. Konštrukčná stratégia bola postavená najmä na maximalizácií 360° výhľadov na Vysoké Tatry a okolitú prírodu. Využité prírodné drevo, ktoré vizuálne korešponduje s okolitou prírodou a moderná zrubová forma vytvárajú silné vzťahy medzi stavbou a vonkajšou panorámou. Aj umiestnenie vonkajších terás korešponduje s existujúcim kontextom výhľadov na Vysoké Tatry.

Priestorovo dominuje prízemiu (dennej časti) veľkorysý otvorený priestor s hegemónnym schodiskom, kozubom a stredovou galériou. Nachádza sa tu obývacia izba a kuchyňa s jedálňou. Nočnú časť na prízemí tvorí spálňa s autonómnym krbom, šatníkomkúpeľňou. Komfort umocňuje wellness s dvoma saunami, z ktorého je samostatný východ na terasu a do odpočivárne.

Na poschodí sa nachádzajú dve menšie detské izby so spoločnou kúpeľnou a šatníkom a hosťovská izba s kúpeľňou. Dizajnovým koloritom celého domu je  impozantná galéria, do ktorej je vpustený luster cez 2 podlažia. Monumentálny výraz celého priestoru umocňujú veľké presklené plochy a prírodné materiály s cieľom otvoriť vnútorný priestor smerom von, aby si majitelia mohli vychutnať jedinečné exteriéry

Typ stavby

drevená stavba

Rozloha

380 m2

Počet podlaží

2

Počet izieb

5

Počet kúpeľní

2

Domáce spa

áno

Garáž

nie