PROJEKT

Drevostavba s 2 apartmánmi

Hlavnou kľúčovou koncepciou rozvoja projektu bola rohová poloha pozemku. Klient mal preto požiadavku vytvoriť stavbu s dvoma samostatnými vstupmi a dvoma rovnocennými apartmánmi. Programová dispozícia a časť domu priamo reagujú na toto rozhodnutie – stavba je navrhnutá v tvare písmena „L“ a interiér sa prispôsobuje mierke okolia symetriou svojho plánu, aby sa maximalizovala efektivita priestoru a pohybu.

Interiér je generovaný úrovňami, ktoré určujú program domu: spoločný spoločenský priestor a dva ekvivalentné apartmány na poschodí. Prízemie je tvorené obývacou izbou, kuchyňou a jedálňou. Dispozícia poschodia je symetrická a v každom apartmáne sa nachádzajú dve izby so spoločnou kúpeľňou. Interiérové časti sú navrhnuté v minimalistickom štýle, pričom dizajn, kolorit i materiály plne korešpondujú s vonkajšou fasádou. Oba autonómne vstupné priestory sú prekryté strieškami s kamennými stĺpmi.
Zo spoločných priestorov je priamy vstup na terasu chránenú tieňmi borovíc, ktoré sú integrálnou súčasťou pozemku. Samozrejmosťou sú exteriérové prístrešky pre dve autá i priestor na parkovanie.

Typ stavby

drevostavba

Rozloha

150 m2

Počet podlaží

prízemie + podkrovie

Počet izieb

5

Počet kúpeľní

5

Domáce spa

nie

Garáž

áno